PREZIOSO - hlava ženy a muže 47cm

Kód: CMH94
Novinka Inka doporučuje
98 630 Kč
Na objednávku
Můžeme doručit do:
28.8.2024

Zřejmě nejznámější pár sicilských hlav nejen po celé Itálii, ale i po celém světě. Jejich design vyhrál několik uměleckých ocenění. 

Hlavy mohou sloužit jako dekorace, kterou bude obdivovat každá z vašich návštěv, ale lze je využít jako vázy

Maurské hlavy v italštině "testa di Moro" jsou tradiční dekorativní předměty z jižní Itálie, užívané většinou v páru.

Výška 47 cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ručně modelované a malované okrasné keramické vázy z terakoty zobrazující tvář muže a ženy.

Hlava sicilské královny a arabského krále jsou nejkrásnější Maurové na celé Sicílii. Impozantní vzhled s jedinečným a originálním designem, propracovanými detaily a nádhernou kombinací barev dělá z hlav jedinečné umělecké dílo.

Používají se jako vzácné a velmi žádané kusy dekorace, které podpoří eleganci a hodí se do každého prostředí. Často jsou tímto párem obdarováni novomanželé na svatebních hostinách.

Keramické hlavy Maurů z Caltagirone jsou uznávány po celém světě jako ikony stylu a trendu a jsou výsledkem staleté tradice a řemeselné ruční výroby.

Tento keramický výrobek byl modelován a malován ručně podle tradičních postupů starověké sicilské keramické školy.

Jakékoli nedokonalosti, malé nepravidelnosti, malé odchylky ve velikosti a hmotnosti je třeba považovat za znaky jedinečnosti, které lze přičíst procesu výroby samotného předmětu.

Původ Teste di Moro z Palerma

Maurské hlavy odkazují na historické období, ve kterém Sicílii ovládali Arabové, kteří patřili k nejvýznamnějším propagátorům demografického a technologického rozvoje celého ostrova. Byli to Arabové, kteří zavedli nejúspěšnější plodiny, včetně sicilských citrusových plodů , a také zavedli nové techniky rybolovu, který vždy představoval důležitý zdroj obživy pro přímořská letoviska. Protože se jedná o keramické předměty, zvyk Maurských hlav se rychle rozšířil v řemeslných dílnách Caltagirone, města, jehož keramická výroba je jedním z charakteristických aspektů, i když se rozšířila hlavně v oblasti Palerma. V dnešní době jsou Maurské hlavy jedním ze symbolů celé Sicílie, čímž se odpoutávají pouze od svých palermských kořenů.


Původ: Sicílie

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: